7 dalykai, kurie padės sukurti puikų pirmąjį įspūdį

Jūsų laukia darbo pokalbis, pirmasis pasimatymas ar renginys, kuriame dalyvaus daug nepažįstamų žmonių? Nerimaujate dėl savo įvaizdžio viešumoje? Patikėkite, pirmasis įspūdis gali nulemti tolesnių įvykių eigą ar net jūsų ateitį. Nors žmonės dažnai pabrėžia, kad svarbiausia žmogaus asmenybė, tam tikrose situacijose netinkamas gestas, išvaizda ar laikysena gali smarkiai pakišti koją. Pateikiame 7 patarimus, kurie padės išvengti nesėkmės ir sukurs puikų pirmąjį įspūdį.

Būkite punktualūs

Niekas nemėgsta laukti. Ypač, jei tai svarbus susitikimas ar oficialus renginys. Juk ir patys esate susidūrę su žmonėmis, kurie nuolat vėluoja. Pripažinkite, tai tikrai nesuteikė pasitikėjimo jais. Geriau jau atvykite anksčiau ir šiek tiek palaukite, o jei aplinkybės susiklostė taip, kad nespėsite laiku – tai praneškite iš anksto, mandagiai atsiprašydami bei paaiškindami vėlavimo priežastį.

Pritaikykite aprangą

Jei keliaujate į renginį, kuriame griežtai nurodytas aprangos kodas – paisykite jo. Ruošiantis darbo pokalbiui ar svarbiam susitikimui su klientais – pamirškite plėšytus džinsus bei trumpus sijonus. Net jei juos derinate su santūriomis detalėmis, ne visi supranta, kad tai šių dienų mados tendencija. Tačiau ši taisyklė negalioja, jei dirbate kūrybinėje grupėje. Menininkams ir kūrėjams savo išskirtinumą galima demonstruoti ir keistais drabužiais.

Pasitikėkite savimi

Net jei esate itin uždara asmenybė, pasistenkite bendrauti laisvai, nerodyti, kad jaudinatės ar bijote. Jaudulį užgožkite šypsena, kūno kalba. Jei nemėgstate kalbėti viešai, prieš tai galvoje susidėliokite, kaip prisistatysite, kaip pradėsite pokalbį, numatykite kuo daugiau galimų scenarijų – tai padės.

Venkite nejaukios tylos

Žmonės, atsidūrę nejaukioje situacijoje, dažniausiai tyli ir laukia, kol pašnekovas pradės pokalbį. Kad išvengtumėte nejaukios tylos, pasistenkite patys pradėti pokalbį. Tam tikrai nereikia specialių įgūdžių – tiesiog užsiminkite apie orą, pateikite klausimų apie jų veiklą, vykstančias aktualijas. Stenkitės kalbėti neįpareigojančiomis, gerai nuteikiančiomis temomis.

Būkite savimi

Jei esate intravertas, jokiu būdu pirmojo susitikimo metu nepradėkite pliaukšti be perstojo – juk nenorite, kad artimiau susipažinę su jumis žmonės pastebėtų, jog tąkart vaidinote. Rodykite visas geriausias savo savybes ir nebijokite jų įvardinti – drąsa ir gebėjimas save pateikti tikrai sužavės kitus.

Išlikite pozityvūs

Net jei susidūrėte su itin nemaloniu žmogumi, neparodykite baimės ar priešiškumo. Išlikite pozityvūs ir laikykitės savo nuomonės: gali būti, kad tai testas, kuriuo bandoma išmėginti jūsų reakciją į ekstremalias situacijas.

Šypsokitės

Net jei sėdite ir laukiate, kol prasidės pokalbis – šypsokitės. Žinoma, šypsena neturi būti nenatūrali ar primenanti juoką. Šypsokitės švelniai, lengvai, santūriai. Pernelyg rimtas veidas gali sudaryti neigiamą įspūdį, todėl pašnekovai bijos su jumis būti atviri.