Kodėl reikėtų pamėgti kontrastinį dušą?

Grūdina organizmą

Tiems, kas per metus kelis kartus serga peršalimo ligomis, rekomenduojama grūdintis. Užgrūdintas organizmas lengviau pajėgia atsispirti įvairiems virusams ir bakterijoms. Kontrastinis dušas pagerina visų organizmo sistemų veiklą ir sustiprina imunitetą.

kontrastinis dušas

Valo šlakus

Kontrastinis dušas padeda greičiau iš organizmo pašalinti šlakus ir toksinus. Temperatūrų kaita suaktyvina medžiagų apykaitą ir toksinams nepaliekama galimybė užsibūti organizme, jie greičiau pašalinami.

Gerina metabolizmą

Gera medžiagų apykaita – sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptis. Kontrastinio dušo procedūrą derinant su pilnaverte mityba galima suaktyvinti organizmo medžiagų apykaitą ir pagerinti savijautą.

Padeda atsikratyti celiulito

Kontrastinis dušas puikiai degina poodinį riebalų sluoksnį, todėl reguliariai praktikuodami šią procedūrą, atsikratysite celiulito, taip vadinamos „apelsino žievelės“. O stipresnė vandens srovė gali suteikti hidromasažo efektą.

Stiprina kraujagyslių sieneles

Vandens temperatūrų kontrastas – gera prevencinė priemonė širdies ir kraujagyslių ligoms. Kraujagyslėms išsiplečiant ir susitraukiant jų sienelės tampa elastingesnės, sumažėja cholesterino, pagerėja kraujo cirkuliacija ir bendra organizmo būklė. Nuo širdies ir kraujagyslių darbo priklauso žmogaus gyvenimo kokybė, todėl palaikyti šių sistemų sveikatą būtina.

Varikozės profilaktika

Jei dirbate sėdimą darbą, nesimankštinate, mėgstate sėdėti uždėję koją ant kojos, o giminėje yra žmonių, linkusių į venų išsiplėtimą, tikėtina, kad varikozė gali užklupti ir jus. Geriausia profilaktika, kad taip neatsitiktų – kontrastinis dušas. Jo metu pagerėja venų sienelių tonusas ir vožtuvų darbas.

Suteikia energijos

Kontrastinis dušas organizmą pažadina iš sąstingio, nuveja depresines nuotaikas ir suteikia energijos. Kad gerai nusiteiktumėte visai dienai kontrastinis dušas labiau rekomenduojamas ryte. Pradėjus rytą tokia procedūra tampa žymiai lengviau susikoncentruoti ir padidėja darbingumas.

Stangrina odą

Kontrastinio dušo nauda odai pastebima plika akimi, tarsi, visas kūnas pasitempia. Pagerėja kraujo mikrocirkuliacija, greičiau atsinaujina ląstelės, oda tampa elastingesnė ir lygesnė, pranyksta celiulitas.

Didina potenciją

Kontrastinis dušas gali padidinti vyrų potenciją. Procedūrą naudinga taikyti prieš intymų suartėjimą. Kontrastinis dušas pažadina aistrą, tonizuoja, padidina testosterono kiekį kraujyje, pagerina kraujo pritekėjimą.

Skatina plaukų augimą

Jeigu pastebėjote, kad jūsų plaukai slenka, kontrastinis dušas padės įveikti šią problemą. Vandens temperatūrų pokytis galvos odoje suaktyvina kraujotaką plaukų svogūnėliuose. Kontrastinį dušą galima praktikuoti kaskart trenkant galvą, plovimo pabaigoje. Tačiau kišti galvos po karštu vandeniu nereikėtų. Procedūrą rekomenduojama pradėti šiltu vandeniu, o užbaigti – šaltu.