Kodėl vyras nebeskuba grįžti namo?

Gyvenimo pradžioje vyras namo lėkdavo, kaip ant sparnų. O jūs laukdavote, kad kuo greičiau galėtumėte jį apkabinti. Tačiau dabar su nerimu stebite, kad situacija pasikeitė. Vyras nebeskuba namo, vis ilgiau užtrunka darbe, suranda visokių kitų reikalų. Kas atsitiko? Ką daryti?

Namai yra šventovė, kurioje tavęs laukia sugrįžtančio, kur tau gera ir saugu. Net tada, jeigu kažkur kyla kokių nors problemų, namuose nusimeti jų naštą ir kartu su šeimos nariais randi išeitį ir sprendimus, kaip jas įveikti. Tik namuose mus supranta ir palaiko, čia galime būti visiškai atviri ir tikri, tik čia sulaukiame paguodos ir atleidimo už mažas ir dideles nuodėmes bei neatlygintinos pagalbos.

Tačiau, kas atsitiko, kad jūsų vyrui namai tapo nebemieli. Po darbo jis nebeskuba namo. Suranda visokių reikalų – kad užtruks darbe, kad užsuks į garažą, kad turi susitikti su draugais.

Jeigu vyras nebeskuba namo, reiškia jūsų santykiuose atsirado „juodų debesėlių“. O kur kaupiasi debesys, nieko gero nelauk, santykiai gali imti braškėti. Psichologai sako, kad tokiais atvejais tarp dviejų žmonių greičiausiai įsiterpia ne trečias, o nenoras suprasti vienas kitą.

„Jeigu santykiai šeimoje šlubuoja, be abejo, dirbti yra maloniau nei būti namuose. Galbūt dėl to kalti napagrįsti lūkesčiai vienas iš kito.Tada išsakomos pretenzijos, kad tu visai ne toks, kokį aš įsivaizdavau, kyla ginčai ir konfliktai. Ne visi konfliktai būna atviri. Kartais vienas yra kuo nors nepatenkintas, kažkas nepatinka partnerio elgesyje, tačiau tyli, neišsako ir dėl to nukenčia santykiai. Moterų emocinis intelektas yra labiau išlavintas. Jos įsivaizduoja, kad vyrai turi jausti, kas joms nepatinka. Tačiau vyrai sunkiau jaučia, jiems aiškiau, kai nepasitenkinimas išsakomas tiesiai, be užuolankų. Neišsakius nepasitenkinimo debesys vis kaupiasi ir santykiai visai pašlyja“, – teigia psichologas Juris Belte.

Anksčiau buvęs tobulas bendravimas gali pakrikti ir po dešimties bendro gyvenimo metų, ir po vienerių. Neprižiūrimas sodas apauga piktžolėmis ir pradeda nykti. O gal jūs įsivaizduojate, kad tobuli santykiai tęsis amžinybę be jūsų pastangų, iš inercijos? Iš inercijos rieda tik vežimas nuo kalno.

Pirmiausia, nieko nereikėtų kaltinti ir kelti skandalų. Daug atsakymų gimsta kalbantis. Na, o jeigu atviras pokalbis kol kas nesiriša, tiesiog susivokite situacijoje ir pabandykite suprasti priežastis, kodėl vyro nebetraukia namai.

Gal vyrui namuose tapo nuobodu?

Dėl to, kad vyras vengia namų greičiausiai kaltos ne nenuvalytos dulkės ar neišskalbtos kojinės. Kartais vyrams namuose paprasčiausiai pasidaro nuobodu. Su žmona neturi apie ką kalbėti, tai, kas buvo įdomu, seniai viskas aptarta, o klausytis, ką matė seriale, aba ką nusipirko viena ar kita draugė – iki koktumo neįdomu.

Psichologai tvirtina, kad santykiuose turime tobulėti, plėsti akiratį, kad turėtume kuo dalintis ir į savo interesų lauką įtraukti savo šeimos narius. Jeigu jūsų vyras dirba, nuolat sukasi tarp žmonių, jį pasiekia nauja ir įdomi informacija, o jūs apsiribojate judėjimu nuo vieno puodo prie kito, ilgainiui jūs tampate nebeįdomi.

„Jei gyvenimas namuose yra sąlyginai pilkas, nėra kažkokių naujovių, inovatyvių elementų, tuomet tampa nuobodu. Atsiranda interesų praraja. Yra moterų, kurios ir nedirba, bet užsiima kažkokia įdomia veikla, eina į teatrus, kultūrinasi. Tuomet yra apie ką kalbėti. Bet, jei grįžti namo, tie patys patiekalai vis kartojasi, ta pati apranga, tos pačios temos, nėra apie ką kalbėti, vyrui namuose tampa neįdomu, nes nebėra dinamikos. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl vyrų nebetraukia namai. Tam, kad žmonėms būtų įdomu būti kartu, reikia kažkokio bendro projekto, bendrų interesų. O dabar dažniausiai bendras „projektas“ yra vaikai. Vaikai užauga, išeina ir tada nebėra bendrų sąlyčio taškų. Lieka darbas, tad vyrai ir skiria jam daugiau dėmesio“, – aiškina psichologas Juris Belte.

Gal pradėjote niekinti vyrą?

O gal jūs liovėtės į vyrą žiūrėti su pagarba, kaip į dvasinį šeimos lyderį, kaip į asmenybę, kuris turi savo nuomonę, savų interesų, savų užmojų? Kitaip sakant, gal jūs pradėjote į jį žiūrėti kaip į nuosavybę, kaip į daiktą, su kuriuo galite elgtis, kaip panorėjusi, arba kaip į menkystą, o jūsų kalboje nebeliko stebuklingų žodžių „Prašau“, „Gal galėtum“. Jūs kaip viršininkas įsakmiu tonu nuolat nurodinėjate, ką vyras turėtų padaryti: „Išnešk šiukšles, stuobry“, „Atsuk stiklainį, matai, kad vargstu“. Sutikite, pagarbos ir meilės arba moteriško švelnumo tokiuose ir panašiuose žodžiuose – nė su žiburiu nerasi.

„Pagarba turi būti ir iš vienos, ir iš kitos pusės. Kodėl žmonės pradeda gyventi kartu? Todėl, kad manė, kad vienas kitą praturtins, kad kartu gyventi bus smagiau. O kai vienas nesiskaito su kitu, pastarasis kenčia, žinoma, kad tokie santykiai yra nesveiki“, – sako psichologas.

Sugrąžinkite į santykius pagarbą, išmokite tinkamai paprašyti, padėkokite, kad ir už menką jums padarytą paslaugą, pagaliau už jaukiai praleistą vakarą, už pasikalbėjimui skirtą laiką. Tuomet pradės veikti vyro mechanizmas. Jis jausis mylimas, gerbiamas, reikalingas ir skubės namo, nes jam bus gera šalia jūsų.

Gal su vyru elgiatės, kaip su sūnumi?

Pasvarstykite ir apie tai, ar jūsų perdėtas rūpestis vyru neverčia jaustis jį ne partneriu, o sūneliu? Jūs jį maitinate, rengiate, prižiūrite, kontrroliuojate. Vyrą tokie santykiai laikui bėgant pradeda slėgti, jis ima vengti namų, žmonos. Iš moters jam reikia visai ne to, ne mamos, ne rūpinimosi, kur, kaip, kada ir su kuo jis, brukimo, ką rengtis, kaip kalbėti, ką mėgti ir ko nemėgti. Santykiai tarp vyro ir žmonos, primenantys santykius tarp mamos ir sūnaus, yra iškreipti. Tuomet vargiai įmanomas flirtas, artumas ar intymumas. Juk prie altoriaus vyras vedė ne mamą, o mylimą moterį. Psichologai sako, kad vyrams iš moterų, reikia tik trijų pagrindinių dalykų: grožio, meilės ir ramybės.

Leiskite vyrui jaustis mokytoju ir vedliu

Neslopinite savo vyrų vyriškumo ir netapkite visų keturių namų kampų valdove. Apsvarstykite galimybę vyrui jaustis karaliumi namuose. Padėkite jam pasijusti stipriu, pasitikinčiu savimi, be baimių, kad teks susigūžti nuo jūsų rėkimo, žeminimo, demostravimo, kad su viskuo galite susitvarkyti pati, net ir varvantį čiaupą suremontuoti. Jeigu jau jūs viską mokate, jam nebelieka vilties, kad jis gali būti jūsų, trapios moteriškos būtybės, mokytoju. „Valdovė“, namuose užkariavusi visus kampus, viską moka ir gali pati. Vyras pasijunta silpnas ir nereikalingas. Norėdamas išvengti akistatos su tokiu kompleksu, jis ilgiau užsibūna darbe, kur yra labiau vertinamas, sėdi baruose su draugais, kuriems jis yra autoritetas.

„Šeimose galimi įvairūs modeliai. Jeigu moteris gudriai sukuria tokią atmosferą, kad vyras namuose jaučiasi karaliumi, tačiau, kartu neleidžia užlipti ant kaklo ir yra tas kaklas, kuris sukinėja galvą, tuomet toks modelis gali gyvuoti. Tačiau gali būti susitariama, jog šeimoje sprendimai priimami kartu, ir nė vienas nėra aukščiau kito. Esant tokiam sutarimui, konfliktų nekyla. Paprastai vyro kompetencija vienose srityse yra didesnė, moterų kitose ir dėl to nekyla prieštaravimų. Tam tikras pasiskirstymas natūraliai įvyksta. Svarbu, kad negalvotume, kad esame aukščiau už kitą ir kito žmogaus nežemintume, nenurodinėtume, kaip jam gyventi. Reikia žinoti savo ribas“, – aiškina psichologas Juris Belte.

Tam, kad vyras pasijustų svarbus, būkite jam dėmesinga, pripažinkite jo nuopelnus. Pasak psichologų, moteris, kuri nesidomi vyro sėkme ir pasiekimais, ilgainiui sulaukia sau nepalankaus grįžtamojo ryšio – jis liaujasi užkariauti jos dėmesį. Palaikykite vyro planus ir užsibrėžtus tikslus, įvertinkite jo pastebėjimus ir patarimus. Nuo to būsite tik laimingesnė, nes sulauksite ir pati daugiau dėmesio, ir vyras netrukdomai galės rūpintis namų gerove.

Neprilipkite

Vyras namuose nori rasti ramybės uostą. Neskubėdamas apsiauti šlepetes ir užmiršti darbe spręstas problemas, kilusius nesklandumus, pagaliau – ramiai išgerti puodelį arbatos ir ištiesti kojas arba pažiūrėti mėgstamą laidą per televizorių. Kartais jis, darbe prisibendravęs, tiesiog nori kažkiek laiko patylėti ir pabūti pats su savimi, vienas. Susidėlioti į stalčiukus mintis ir pergalvoti rytojaus planus.

Nespauskite jo kalbėtis, neprilipkite arba, dar blogiau, neįpliekskite konflikto lygioje vietoje. Šiek tiek pailsėjęs vyras pats išreikš norą bendrauti ir tai įvyks natūraliai, nesibraunant į asmeninę erdvę. Vyras žinos, kad namuose jis yra saugus, kad gali būti savimi, kad namiškiai jį supranta.

Pasirūpinkite savo išore

Tegul jūsų patrauklumas ir moteriškas žavesys būna magnetu, traukiančiu vyrą namo. Prisiminkite, kad jūs nesate tik namų tvarkytoja ir virėja, arba, kad ne tik darbe turite būti stilinga ir pasitempusi. Vyras skubės namo, jeigu žinos, kad juose laukia geidžiama moteris. Sužadinkite jam norą būti šalia, jus apkabinti. Pagalvokite, kokie drabužiai namuose labiausiai tinka jūsų figūrai. Padėkite į šalį sportines kelnes, dažniau apsivilkite suknelę ar sijoną.

Psichologai sako, kad intymūs santykiai poroje visada išlieka labai svarbūs. Po kelerių metų gyvenimo kartu nereikėtų pamiršti flirto ir kitų gundymo gudrybių. Juk yra sakoma, kad namai ten, kur mylimas žmogus.