Koks jūsų išvaizdos tipas pagal metų laikus?

Ar žinote, kokios drabužių, plaukų ir makiažo spalvos yra jūsų? Tai lemia gamtos jums duota odos spalva. Būtent nuo odos pigmento priklauso jums tinkantis spalvų derinys. Yra sukurta grožio teorija, pagal kurią moterys, atsižvelgiant į jų prigimtinį odos tipą, akių ir plaukų spalvą, prilyginamos keturiems metų laikams – pavasariui, vasarai, rudeniui ir žiemai.

Nustatant spalvinį tipą pirmiausia reikia žinoti, ar oda turi šiltą, gelsvai rožinį ar šaltą, melsvai rausvą atspalvį. Taip pat labai svarbu išsiaiškinti, ryškūs ar blankūs atspalviai iš šiltų ir šaltų spalvų paletės jums tinka labiausiai. Šiltai atspalvių gamai priskiriami pavasaris ir ruduo, šaltai – vasara ir žiema.

Moteris – pavasaris

Pavasario tipo moterų Lietuvoje gana daug. Jų veido oda paprastai būna šviesi, plaukų spalva – geltono šiaudo, natūralaus lino ar medaus atspalvio. Akys mėlynos, pilkos, šviesiai žalsvos, primenančios vandens atspalvius.

Plaukai. Pavasario tipo moterims nereikėtų plaukų dažytis tamsiomis spalvomis, ypač juoda, o taip pat ryškiomis, tarkime, vario raudonumo spalva. Jei vis dėlto norite žaismingumo, galima plaukų atspalvį nežymiai paryškinti šviesiai rudų, pilkšvų ar gelsvų spalvų tonais arba pagyvinti šviesius plaukus viena kita tamsesne – šokoladine ar kaštonine – sruogele.

Makiažas. Makiažas taip pat turi būti šviesus. Tinka visi mėlynos ir žalios spalvos pasteliniai atspalviai, o nepatariama naudoti pilkos ir sidabrinės spalvos. Veido toninį kremą reikia rinktis šviesų, tokį, kokia yra jūsų odos spalva. Neprašausite pasirinkusios persikinius atspalvius. Natūraliam akių mėlynumui paryškinti rekomenduojama naudoti melsvą ar žalsvą dekoratyvinę kosmetiką. Lūpų dažus rinkitės neryškius, natūralių spalvų. Tiks ir lūpų blizgesys. Blakstienas geriau paryškinti juodu arba tamsiai rudu tušu, tačiau šio tipo moterys drąsiai gali rinktis ir mėlyną, alyvinį ar žalią blakstienų tušą. Vakaro makiažui galima naudoti tamsesnius tonus ir išryškinti akis.

Drabužiai. Pavasario tipo moterims stilistai rekomenduoja pastelinių spalvų drabužius ir aksesuarus. Tinka visi mėlynos spalvos atspalviai: nuo šviesaus ledo, dangiškos iki tamsiai mėlynos. Patariama rinktis aukso spalvos aksesuarus bei ryškių spalvų brangakmenius: topazus, rubinus ir safyrus.

Dar kelios taisyklės. Jei nusprendėte keisti savo natūralų grožį, plaukų spalvą reikia derinti su akių spalva. Pavyzdžiui, jeigu jūsų akys žalios, tiks visi rusvi ir rausvi plaukų tonai, o jei mėlynos ar pilkos, drąsiai galite plaukus šviesinti arba tamsinti šaltų atspalvių plaukų dažais. Pavasario tipo moterys turėtų vengti pernelyg ryškių spalvų tiek drabužiuose, tiek makiaže. Atsargiai rinkitės juodos spalvos kostiumus, geriau juos keiskite į tamsiai mėlynus, žalius arba raudono vyno spalvos.

Moteris – vasara

Vasaros tipui priskiriamos visos natūralios šviesiaplaukės moterys. Jų akys dažniausiai šviesios, turinčios pilko, mėlyno arba žalio atspalvio, oda balta, kartais turi švelniai rausvą atspalvį. Šio tipo moterims stilistai pataria rinktis šaltus tiek makiažo, tiek aprangos tonus.

Plaukai. Vasaros tipo moterų prigimtiniam grožiui paryškinti patartina plaukus tik šviesinti, jokiu būdu negalima tamsinti ar dažyti ryškiais raudonų spalvų dažais. Žaliaakėms tiks šviesiai rusvi plaukų atspalviai, o mėlynakės ir pilkaakės turėtų arba šviesinti, arba pilkinti plaukų sruogas.

Makiažas. Neapsiriksite, jei rinksitės pilkšvus, melsvus bei mėlynus spalvų derinius, taip pat tinka visi sidabriniai tonai. Tušą galite naudoti juodą, rudą, o vasaros metu – mėlyną ar alyvinį. Nenaudokite makiažui itin ryškių ir rusvų spalvų – jos netinka prie jūsų švelnių veido bruožų. Neryškinkite juodai akių kontūro – akys atrodys tarsi įrėžtos. Venkite ryškių raudonų ar oranžinių lūpų dažų, geriau rinktis švelnius rožinius arba šaltus rausvus atspalvius.

Drabužiai. Derėtų rinktis mėlynos, dangiškos, alyvinės ir žalsvos spalvos drabužius. Nedėvėkite ryškių spalvų drabužių, nes jie užgoš švelnius jūsų veido bruožus, taip pat reikėtų nesirinkti labai blyškių žemės spalvų, kurios gali „susilieti“ su jumis į blankią visumą. Papuošalus rinkitės iš balto platinos ar sidabro metalo, taip pat tiks visi šviesių spalvų brangakmeniai, stikliniai akmenėliai bei perlai.

Moteris – ruduo

Tai kaštoninių, beveik raudonų, vario ir bronzos plaukų savininkės. Ruduo, kaip ir pavasaris, – dažnai mūsų šalyje pasitaikantis moterų tipas. Rudens moterų oda yra šviesi, su švelniu persiko atspalviu. Akys šviesiai arba tamsiai žalios, rusvos. Veido bruožai, palyginus su vasaros ar pavasario tipo moterų bruožais, yra daug ryškesni, kartais šioms moterims nereikia net makiažo. Teisingai pasirinkus plaukų spalvą, galima tik nežymiai paryškinti akis ir lūpas.

Plaukai. Pačios gamtos dovanotą gražią rudą plaukų spalvą galima tik pagyvinti. Šio tipo moterims nereikėtų rinktis neutralių žemės bei pilkų atspalvių. Taip pat nerekomenduojamos ir per daug tamsios spalvos, o ypač juoda.

Makiažas. Rudens tipo moterys dekoratyvinę kosmetiką gali naudoti minimaliai, nes ir taip ryškios. Reikėtų rinktis tik šiltus rudus bei auksinius atspalvius, o proginiam makiažui tiks žali arba mėlyni akių šešėliai, derantys su aukso spalva. Blakstienas ir antakius patartina dažyti juodai, jie turi būti ryškūs.

Drabužiai. Šio tipo moterys turėtų vengti visų spalvų, nederančių su raudona: juodos, pilkos, geltonos bei šviesiai pastelinių spalvų. Nesirinkite ir klasikinio „juoda – balta“ derinio. Jums puikiai tiks šiltų spalvų drabužiai, neapsiriksite pasirinkę rudus, tamsiai geltonus bei raudonus drabužius. Taip pat efektingai atrodysite su žalia ryškios turkio spalvos ar violetine apranga. Prie drabužių derinkite auksinius, varinius ir žalvarinius papuošalus.

Moteris – žiema

Žiemos tipo moterų oda būna arba išskirtinai balta, arba ruda, tarsi natūraliai įdegusi. Plaukai – tamsiai rudi arba juodi. Akys rudos, žalios arba pilkos. Šio tipo moterims, skirtingai nei kitoms, tinka visos ryškios ir šaltos spalvos: juoda, raudona, oranžinė, mėlyna, pilka, sidabrinė ir alyvinė. Joms reikėtų vengti rudų – vario ir žemės – spalvų.

Plaukai. Plaukus patariama ne šviesinti, o ryškinti rudu, tamsiai alyviniu ar pilkai juodu atspalviu.

Makiažas. Kosmetiką reikia rinktis taip pat ryškią, intensyvių spalvų. Todėl rekomenduojama naudoti pilkus, sidabrinius bei juodus akių šešėlius. Blakstienas ir antakius taip pat dažykite ryškiai – patariama naudoti tik juodą ar tamsiai violetinį blakstienų tušą. Lūpas galima ryškinti raudonais arba raudonojo vyno spalvos lūpų dažais.

Drabužiai. Aprangą šio tipo moterys gali rinktis ryškią –  tinka juodi, klasikiniai „juodos-baltos“ spalvų deriniai, sidabrinės, karališkai mėlynos bei tamsiai raudonos spalvos drabužiai. Beje, šio tipo moterys savo įvaizdžio nesugadins ir vilkėdamos baltus bei šviesiai pastelinius drabužius. Papuošalai tinka iš aukso, balto sidabro ar platinos, taip pat derės kalnų krištolas arba perlai. Žiemos tipo moterys turėtų vengti prislopintų, išblukusių žemės spalvų bei jų derinių.

Kiekvieno metų laiko tipo moterys turi ir savo charakterį. Pavasario ir vasaros tipo moterys apibūdinamos kaip  švelnios, ramios ir romantiškos. Rudens tipo moterys neretai mėgsta aktyvų gyvenimo būdą, yra linkusios bendrauti, skiria daug dėmesio šeimai ir draugams. Žiemos tipo moterims būdingas griežtesnis, valdingas charakteris, jos nesibijo išsakyti savo nuomonę, greitai priima sprendimus.

Kartais būna sudėtinga nustatyti, kokiai grupei  priklauso moterys, ypač jeigu išvardintos savybės nėra labai ryškios. Todėl stilistai sako, kad natūraliai priklausančios vienam tipui, pasigražinusios ir pakeitusios įvaizdį, viską sėkmingai suderinusios, moterys gali savo tipą pakeisti ir taip gyventi daugelį metų. Tačiau į kitą tipą reikia „persinešti“ ir visus jam tinkančius atspalvius. Tuomet pavyks pabrėžti ir paryškinti privalumus bei išvengti klaidų.

Stilistai teigia, kad šią vasarą ypač madinga citrinų spalva, koralų spalvos bei įvairūs mėlyni atspalviai. Pasak jų, toms, kurioms tinka, į garderobą būtina įtraukti dangaus žydrynės arba gilios jūros, skaidrios vandenyno pakrantės atspalvius. Į madingų spalvų sąrašą šiemet pateko ir dykumos smėlynų bei degintos žemės spalvos.