Moterys vyrams – tik į sveikatą!

Mokslininkai pataria vyrams: Nori būti sveikas? Vesk! Jų duomenimis, vedę vyrai rečiau turi problemų su kepenimis, jiems sumažėja insulto rizika. Kai kurie tyrėjai netgi mano, kad santuokos teigiamas efektas vyro sveikatai yra didesnis nei metimas rūkyti. Tačiau Švedijos mokslininkai įspėja, kad ne visos santuokos yra vienodai naudingos: vyrai, norintys gyventi ilgiau, turėtų į žmonas rinktis protingą, išsilavinusią moterį.

Išanalizavę tyrimo, kuriame dalyvavo apie 1,5 mln. porų, rezultatus Stokholmo universiteto mokslininkai padarė išvadą, kad vyro gyvenimo trukmė pirmiausia priklauso nuo žmonos protinių sugebėjimų ir išsilavinimo lygio. Tuo tarpu vyro intelektualumas šiuo atveju nėra toks svarbus.

“Paprastai moteriai tenka didesnė atsakomybė už namus, nei vyrui, – pažymi švedų tyrėjai. – Todėl moters išsilavinimas yra svarbesnis, nes būtent ji priima sprendimus, susijusius su šeimos mityba ir gyvenimo būdu”.

Specialistai taip pat pažymi, kad išsilavinimas žmonių gyvenimo trukmei gali turėti tiek tiesioginę, tiek šalutinę įtaką per veiklos pobūdį ir pajamų dydį. Be to, išsilavinimas daro įtaką ir gyvenimo partnerio pasirinkimui.

Statistiškai, vyrams, kurių žmonos turi tik vidurinį išsilavinimą, priešlaikinės mirties rizika padidėja 25 procentais.