Sugalvok norą! Kodėl krinta blakstienos?

Blakstienų kritimas – natūralus procesas. Viena blakstiena paprastai auga kelis mėnesius, o po to iškrinta. Jos vietoje užauga kita. Viskas taip pat, kaip ir su galvos plaukais. Jeigu per dieną iškrinta iki 5 blakstienų iš kiekvienos akies voko, nereikėtų nerimauti, tai laikytina norma, jokių specialių priemonių imtis nereikia, blakstienas prižiūrėkite įprastai. Tačiau, jeigu blakstienos krinta intensyviau, reikėtų imtis gydomųjų priemonių, kitu atveju – blakstienos praretės, neatrodys patraukliai, turėsite daugiau problemų.

Blakstienų kritimo priežasčių gali būti įvairių – medžiagų apykaitos ir hormonų pusiausvyros sutrikimai, endokrininės sistemos ligos, kažkokių cheminių preparatų vartojimo įtaka, uždegiminės akių ligos, taip vadinamas konjunktyvitas, ir pan. Problema gali atsirasti ir dėl nevisavertės mitybos, vitaminų ir mineralų trūkumo, užsitęsusio streso, žalingų įpročių, rūkymo, alkoholio ar narkotikų vartojimo. Be abejo, blakstienoms pakenkti gali ir nekokybiška, pasibaigusio galiojimo dekoratyvinė kosmetika.

Ką daryti?

Pirmiausia reikėtų leisti akims pailsėti. Kuriam laikui padėkite į šalį naudojamą blakstienų tušą, šešėlius ir kitas prie blakstienų naudojamas dekoratyvinės kosmetikos priemones. Akims ir blakstienoms atsigauti gali padėti įvairios natūralios kaukės, ramunėlių nuoviras.

Vertėtų peržiūrėti ir savo valgiaraštį, atsisakyti nesveikų produktų, tokių kaip bulvių traškučiai, pusfabrikačiai, gazuoti gėrimai, nevalgyti pernelyg daug cukraus, pasistengti, kad ant jūsų stalo kasdien atsirastų daugiau vaisių, daržovių, žalumynų. Blakstienoms pagelbės baltyminis maistas – kiaušiniai, žuvis, vištiena, pieno produktai. Jie reikalingi plauko sudėtyje esančio baltymo keratino gamybai. Gražioms ir sveikoms blakstienoms naudingi ir produktai, turintys geležies. Daug geležies yra gyvulinės kilmės produktuose: jautienoje, kiaulienoje, vištienoje, kepenyse.

Naudinga pasitelkti ir „greitąją pagalbą“, maisto papildus su vitaminais ir mineralais plaukams ir nagams stiprinti. Į jų sudėtį būtinai turėtų įeiti A ir B grupės vitaminai.

Kiekvieną vakarą prieš miegą, o geriausiai kelis kartus per dieną, patepkite blakstienas ricinos ar linų sėmenų aliejumi. Procedūras tęskite visą mėnesį. Tiesa, reikėtų saugoti, kad aliejaus nepatektų į akis.