Trys gyvenime svabiausios M

Skirkite pakankamai dėmesio trims svarbiausioms M. Miegas, mityba ir mankšta – tai trys kertinės sritys, kuriomis reikia tinkamai pasirūpinti, nes nuo jų kokybės priklauso jūsų savijauta ir produktyvumas visos dienos metu.

sveika moteris

Miegas

Jau seniai įrodyta, kad miegas yra nepaprastai svarbus mūsų sveikatai ir gerai savijautai. O ar jis toks pat svarbus ir grožiui? Ar iš tiesų miegas turi teigiamą įtaką išvaizdai, kūno svoriui ir kitiems gožį apibrėžiantiems elementams?

Akivaizdūs ir nenuginčijami miego įtakos grožiui faktai kalba patys už save: jeigu mes gerai jaučiamės, tai ir atrodome gerai, oda švyti, jokių tamsių ratilų po akimis ar kitų nemigos požymių. Didelę įtaką mūsų išvaizdai turi ir sveikatos būklė, o ši taip pat priklauso nuo miego.

Mokslininkai įrodė, kad miego trūkumas turi tokias pat pasekmes kaip ir senėjimo procesas. Todėl dažnai neišsimiegodami pradėsite atrodyti vyresni ir pajusite kitus nemalonius senėjimo požymius. Dėl nuolatinio miego trūkumo ne tik nukenčia išvaizda, bet ir padidėja vyresnio amžiaus žmonėms būdingų ligų rizika: diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, padidėjęs cholesterolis.

Svarbu ne miego kiekis, o jo kokybė. Net jeigu ir miegate pakankamai ilgai, jūsų miegas gali būti nekokybiškas ir vis tiek jausite pasekmes, labai panašias į sukeltas nemigos. Prastas, neramus miegas turi mažai naudos organizmui. Tik kada esate gilaus miego fazėje, gaminasi hormonai, būtini ląstelėms atsinaujinti.

Atsikratykite streso arba išmokite su juo sėkmingai kovoti. Tai naudinga visiems Jūsų gyvenimo aspektams, ne tik miegui. Išbandykite masažą, fizinę veiklą, meditaciją arba tiesiog dažniau bučiuokitės.Tai tinkamiausios priemonės, padėsiančios pašalinti stresą iš jūsų gyvenimo.

miegas

Mityba

Jei bandote pakeisti savo kūno išvaizdą nekreipdami dėmesio į mitybą –  tik gaištate savo laiką.

Palaikykite stabilų cukraus kiekį kraujyje. Valgykite keletą kartų per dieną mažomis porcijomis. Taip užtikrinsite stabilų cukraus kiekį kraujyje. Venkite angliavandenių -duonos ir makaronų, ypač vakare. Taip pat ribokite saldumynų ir kofeino kiekį.

Vartokite daug skysčių. Medžiagų apykaita vyksta optimaliai tuomet, kai organizme yra pakankamai skysčių. Vandens vaidmuo labai svarbus: įsisavinant maistines medžiagas, reguliuojant organizmo šilumos procesus, per inkstus išskiriant nereikalingas organizmui medžiagas, toksinus.  Nuo vandens kiekio organizme labai priklauso smegenų, širdies, plaučių ir raumenų veikla.

Pasirūpinkitye, kad netrūktų vitaminų.  Jie būtini normaliai organizmo medžiagų apykaitai ir gyvybinei veiklai palaikyti, ypač pavasarį. Organizmui jų reikia labai nedaug – nuo kelių mikrogramų iki keliolikos miligramų per parą. Mūsų organizmas vitaminų beveik negamina ir nekaupia, todėl jų reikia nuolat gauti su maistu.

Pavargusiai odai padėsite lengviau atsigauti, jei į savo mitybos racioną įtrauksite daugiau vitamino C turinčių vaisių ir daržovių. Itin naudinga valgyti daugiau pomidorų, brokolių, kivių. O štai retinolio ir kofermento Q10 su maistu gausite, jei dažniau valgysite menkės ar jautienos kepenėles, kiaušinius, riebią žuvį ar raudoną mėsą.

Mankšta

Jeigu gyvenate ramų gyvenimą, jūsų darbas sėdimas, patarimas paprastas: jums užteks mankštintis 3 kartus per savaitę po 20 minučių. Ir nesvarbu, kaip jūs išnaudosite tą 20 minučių, pavyzdžiui, galite daryti keturias  5 minučių mankštas per dieną jums patogiu laiku. Toks krūvis padės išlaikyti energingumą ir protinį aktyvumą, išvengti kūno sustingimo ir mieguistumo. Tačiau jei norite kardinalesnių kūno pokyčių, būtinos intensyvesnės treniruotės. Jei norite sustiprinti kūną ir raumenis, o ne šiaip prasitampyti, tuomet jums reikės mankštintis aktyviau – bent po  pustrečios  valandos per savaitę. O jei norite kardinalių kūno pokyčių – treniruotis reikės dar daugiau – penkias dienas per savaitę mankštai skirti po valandą.

Labai naudingi tempimo pratimai. Jie daro žmogų lankstesnį, juos atliekant ištempiami nuo sėdėjimo sutrumpėję raumenys, palaikomas tvirtas, tiesus stuburas Stenkitės visiškai atsipalaiduoti, kai palaipsniui siekiate pozicijos, kurioje jausite tempimą.

Taip pat svarbu žinoti keletą pagrindinių mitybos ir sporto derinimo principų. Norint sumažinti riebalinį kūno sluoksnį, su maistu gaunamų kalorijų kiekis turi būti mažesnis nei išeikvojama energijos per dieną. Tai yra kalorijų balansas turi būti neigiamas. Jei sudeginama per mažai kalorijų, norimo rezultato nepasieksite, o per didelis kalorijų kiekio sumažinimas sulėtina medžiagų apykaitą ir riebalus deginti tampa labai sunku.

Mankšta kiekvieno žmogaus gyvenime  turėtų tapti tokiu pat įpročiu, kaip ir prausimasis ar dantų valymo procedūra.

mankšta