Vaikščiojimas po parduotuves – naudingas sveikatai!

Kaip organizmą veikia apsipirkimas parduotuvėse? Pasirodo, įprastuose prekybos centruose galima įsigyti ne tik mums reikalingų prekių, bet ir geresnės savijautos ir puikios nuotaikos. Štai keletas teigiamų vaikštinėjimo po parduotuves pusių:

Gerina atmintį

Apsipirkimas parduotuvėse – puiki profilaktikos priemonė prieš demenciją. Tokią išvadą pateikė Didžiosios Britanijos mokslininkai. Pasak jų, tada, kai ką nors perkame, suaktyvėja smegenų ląstelių, atsakingų už atmintį, veikla. Ir visiškai nesvarbu, ar žmogus perka pagal turimą pirkinių sąrašą, ar tai, ką reikia įsigyti parduotuvėje, žino atmintinai, smegenų darbui įtakos turi pats prekių rinkimosi procesas. Siekiant išlaikyti intelektinį smegenų pajėgumą, pagyvenusiems žmonėms specialistai rekomenduoja eiti į parduotuves apsipirkti ne rečiau kaip 3 kartus per savaitę.

Prailgina gyvenimą

Šioje srityje tyrimus atliko ir Kinijos Taivano mokslininkai. Jie nustatė, kad vyrams, mėgstantiems apsipirkti parduotuvėse rizika mirti nuo širdies ligų sumažėja net 20 procentų, lyginant su tais, kurie rūpestį reikalingais pirkiniais patiki savo žmonoms. 9 metus mokslininkai stebėjo vyresnius nei 64 metų vyrus. Tyrėjai vertino jų sveikatą, gyvenimo būdą ir tai, kiek laiko jie skiria apsipirkimui parduotuvėse. Paaiškėjo, kad tam jog gyventume ilgiau, pakanka vaikščiojimui po parduotuves skirti pusantros arba dvi valandas per savaitę.

Apsipirkimo parduotuvėse terapijos naudą mūsų organizmui mokslininkai aiškina gana paprastai – reguliarus lankymasis prekybos centruose suteikia papildomą fizinį krūvį, o tai padeda palaikyti širdies sveikatą.

Mokslininkų iš Taivano teiginius patvirtino ir Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai. Jie apskaičiavo, kad moterys, kurios 2-3 kartus per savaitę eina apsipirkti į parduotuves, per metus nueina 335 kilometrus.

Be to, paaiškėjo, kad eidamos įsigyti pirkinių moterys juda daug greičiau, nei išsiruošusios tiesiog pasivaikščioti ir patiria ne mažesnį fizinį krūvį, nei patirtų sportuodamos ant kai kurių treniruoklių sporto salėje.

Beje…

Atliktų tyrimų metu paaiškėjo ir tai, kada moterys plačiausiai atveria pinigines. Daugiausiai pinigų jos išleidžia menstruacinio ciklo viduryje. Mokslininkai iš JAV stebėjo, kada moterys dažniausiai yra linkusios apsipirkti. Jie apklausė 500 moterų, norėdami išsiaškinti, kuriomis ciklo dienomis jos įsigijo daugiausiai pirkinių. Paaiškėjo, kad vienišos moterys apsipirkti į parduotuves dažniausiai keliauja ovuliacijos dienomis. Ištekėjusios moterys apsipirkti labiau mėgsta vos gavusios algą. Vienišų moterų apsipirkimą parduotuvėse per ovuliaciją, pasak mokslininkų, lengva paaiškinti: tokiu būdu jos nesąmoningai bando pritraukti potencialius partnerius.

Daro mus laimingesniais

Psichologai mano, kad naujų daiktų pirkimas pakelia nuotaiką. Tačiau tam, kad pirkiniai atneštų laimę, parduotuvėse negalima prarasti sveikos nuovokos, pirkti reikia protingai.

Svarbiausia – pirkinius planuoti iš anksto. Pirma, taip apsisaugosite nuo neapgalvotų išlaidų, dėl ko vėliau gali tekti galėtis, jausti kaltę ir nusivilti pirkiniais. Antra, ėjimas pirkti seniai išsvajoto daikto jus privers pasijusti laimingais net dar nenuėjus į parduotuvę .
Tam, kad apsipirkimas tikrai teiktų malonumą, reikia ne šiaip sau vaikščioti po prekybos centrus, o apžiūrinėti tuos daiktus, kurie jums įdomūs ir kelia susižavėjimą. Mokslininkai atliko dar vieną tyrimą. Jie prislėgtos nuotaikos žmonių paprašė apsipirkti internetinėse ir įprastose parduotuvėse. Paaiškėjo, kad apsiperkant parduotuvėse, kur galima pačiupinėti ir apžiūrėti patinkančius daiktus, pasikalbėti su pardavėjomis, bloga nuotaika ir stresas atsitraukia greičiau.

Ir paskutinis patarimas. Siekiant pakelti nuotaiką, geriau pirkti daiktus, kurie jums padės išreikšti save, išmokys kažką naujo, padovanos patirtį. Pasak ekspertų, didžiausią pasitenkinimą teikia sporto įrangos, vaizdo žaidimų, CD su filmais, kino ar teatro bilietų ir muzikos instrumentų pirkimas.

Padažnėja pulsas

Pasirodo, kad renkantis tam tikrus dalykus širdis ima plakti greičiau. Moterų pulsas, renkantis suknelę, padažnėja iki 120 dūžių per minutę, perkančiųjų batus širdies dažnis pasiekia 115 tvinksnių per minutę, rankines – iki 110 dūžių per minutę. Vyrų širdis perkant kai kuriuos pirkinius taip pat ima plakti smarkiau. Pavyzdžiui, perkant apatinį trikotažą – jų širdies ritmas pasiekia 125 dūžius per minutę. Palyginimui – tokia pat jėga širdis plaka, kai vyrai stebi futbolo rungtynes ir komanda, už kurią jie serga, įmuša įvartį. Be to, vyrai susijaudina ir rinkdamiesi kokią nors aparatūrą ar sporto inventorių.

Mokslininkų teigimu, perkant žmogui svarbius daiktus pulsas padažnėja trumpam, todėl širdžiai nekenkia.

Faktai

Šviežios duonos ir šokolado kvapas verčia žmones apsipirkti skubotai, gerai nepasvėrus, reikia pirkinio ar ne. Tuo dažnai naudojasi prekybos centrų savininkai, paskleisdami prekybos salėse atitinkamus kvapus.

Per ekonominę krizę, žmonės pirko 20 proc. daugiau nereikalingų pirkinių.

Vidutiniškai moterys prie parduotuvių vitrinų apsipirkdamos praleidžia 49 valandas per metus.

Pavydą patiriančios moterys labiau linkusios pirkti brangius daiktus, palyginti su tomis, kurie tiki savo partnerio ištikimybe.

Moterys, ieškodamos įvairių pirkinių, po parduotuves gali vaikščioti apie 2 valandas per dieną. Tuo tarpu vyrai – apsipirkdami parduotuvėse ilgiausiai gali iškęsti vidutiniškai 26 minutes.

Per 3 valandas vaikščiojimo po parduotuves galima sudeginti apie 500 kalorijų. Tiek kalorijų yra 100 g šokolado.

Geriausias laikas apsipirkti – nuo 10 iki 11 val. Pagal statistiką, tuo metu rečiausiai suklystama ir įsigyjama mažiausiai nereikalingų pirkinių.