Vyro vaisingumą išduoda dešinės rankos pirštai

Bendravime su vyrais labiausiai išlavintos moterų ausys. Jos įdėmiai klausosi tikėdamosios išgirsti prisipažinimą meilėje ir gražius žodžius. Tačiau, mielosios, ar atkreipiate kada nors dėmesį į vyrų pirštus? Mokslininkai teigia, kad jie – iškalbingas informacijos šaltinis. Pavyzdžiui, palyginus vyro dešiniosios rankos smiliaus ilgį su jo bevardžiu pirštu galima žinoti, koks jo sėklidžių dydis. Pasak mokslininkų, ši taisyklė galioja visiems vyrams, nesvarbu kuriame pasaulio krašte jie gyventų.

Pietų Korėjoje esančio Gachon universiteto Urologijos departamento mokslininkų atliktas tyrimas patvirtino, kad suaugę vyrai, kurių bevardis dešiniosios rankos pirštas ilgesnis už smilių turi didesnes sėklides. Ir priešingai – vyrai, turintys ilgesnį smilių, lyginant su bevardžiu pirštu, pasižymi mažesnėmis sėklidėmis.

Dar prieš tyrimą buvo iškelta hipotezė, kad pirštų ilgio santykis susijęs su vyrų reprodukcine sistema. Tai buvo grindžiama teiginiu, kad HOX genai (homeozinių genų šeimos nariai), kurie embriono stadijoje padeda sukonfigūruoti žmogaus kūno formą, taip pat kontroliuoja ir pirštų formavimąsi bei lytinių organų vystymąsi.

Ankstesnių studijų išvados teigė, kad tiek vyrų, tiek moterų smilių ir bevardžių pirštų dydis turi ryšį su jų patrauklumu priešingai lyčiai. Pasirodo moteris, kurios smilius yra ilgesnis už bevardį pirštą, turi simetriškesnį, o tai reiškia, kad ir patrauklesnį veidą. Vyrai, beje, atvirkščiai – labiau tikėtina, kad moterims bus patrauklesni tie, kurių bevardis pirštas yra ilgesnis nei „rodomasis“.
Šį atradimą padarė Vienos universiteto daktaras Bernhard Fink, kuris išmatavo 100 vyrų ir moterų pirštus, nufotografavo jų veidus ir pasitelkęs kompiuterinę programą, įvertino kiekvieno veido simetriškumą.

Tuo tarpu Pietų Korėjos mokslininkų surengtame eksperimente dalyvavo 172 vyrai (20-69 metų amžiaus), kurie buvo gydomi ligoninėje dėl urologinių problemų. Pirmiausia savanoriams buvo išmatuoti rodomieji ir bevardžiai pirštai, tada jų ilgiai palyginti. Galiausiai atskiros procedūros metu, patyrę urologai nustatė ir jų sėklidžių dydį.

Apžvelgus gautus rezultatus paaiškėjo, kad pirštų santykis buvo proporcingas suaugusiųjų sėklidžių tūriui – tai reiškia, kad ilgesnis bevardis pirštas tiesiogiai susijęs su didesnėmis sėklidėmis, o kartu ir galimai didesniu spermos kiekiu bei atvirkščiai.
Tyrimo metu mokslininkai taip pat nustatė, kad amžius ir vyro ūgis neturėjo daug įtakos sėklidžių tūriui, tačiau su svoriu tai vis dėlto šiek tiek siejosi.