10 faktų, kuriuos turite žinoti gerdami puodelį rytinės kavos

Per metus pasaulyje išgeriama 500 milijardų puodelių kavos, iš kurių 4 milijardai – espreso. Kava yra antras produktas, kurio parduodama daugiausiai, po naftos produktų. Ir nieko keisto, juk daugybė žmonių planetoje savo rytą pradeda būtent kava. Taigi, kokia kavos nauda?

  1. Kava apsaugo moteris nuo depresijos. Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos tyrimas parodė, kad streso ir depresijos rizika 20 proc. mažesnė moterims, kurios išgeria keturis ar daugiau puodelių kavos per dieną. Taip pat buvo stebimos moterys, kurios gėrė kavą be kofeino. Paaiškėjo, kad jos buvo labiau linkusios į stresą ir depresiją.
  2. Kava pagerina seksualinį vyrų aktyvumą. Naujausių tyrimų, kuriuos atliko Teksaso universiteto sveikatos mokslų centras,duomenimis vyrai, kurie išgeria nuo 80 iki 170 mg kavos per dieną, t. y. 2-3 puodelius, 42 proc. rečiau kenčia nuo erekcijos sutrikimų.
  3. Kava iš tiesų padeda ryte pabusti. Vien kavos kvapo pakanka, kad mus pažadintų. Tokią išvadą padarė Seulo nacionalinio universiteto mokslininkai, atlikę išsamius tyrimus. Taigi, jei nemėgstate kavos, bet gyvenate su žmogumi, kuris ją mėgsta, tai tik pliusas šiam žmogui.
  4. Kavą geriausiai gerti maždaug 10 valandą ryte. Jeigu jūsų tikslas – būti budresniam, geriau susikoncentruoti darbui, negerkite kavos anksčiau, nes iki 10 valandos už pabudimą atsakingo hormono kortizolio organizme yra ir taip 50 proc. daugiau nei norma. Šiek tiek vėliau jo sumažėja, todėl kaip tik laikas paruošti organizmą darbui.
  5. Kava sumažina riziką susirgti Alzheimerio liga. Tai yra moksliškai įrodyta. Žmonės, kurie geria 3-5 puodelius kavos per dieną, Alzheimerio liga suserga 20 proc. rečiau. Kava sumažina ir širdies smūgių riziką, o taip pat galimybę susirgti II tipo cukriniu diabetu. Taip yra todėl, jog kavoje esančios medžiagos veikia hormonus, kurie yra atsakingi už cukraus išsiskyrimą kraujyje. Na, o jei per dieną yra išgeriamas ypač didelis kiekis kavos (5 – 6 puodeliai), tikimybė susirgti šia liga sumažėja net 50 procentų.
  6. Kava turi vieną labai naudingą medžiagą – teofiliną, kuri ženkliai sumažina tikimybę susirgti astma.
  7. Reguliarus kavos vartojimas gali padėti ne tik turėti sveikus ir gražius plaukus, bet ir stangresnę odą. Būtent kavoje esantis kofeinas stangrina viso kūno odą.
  8. Pastaraisiais metais vis daugėja žmonių, sergančių burnos ar gerklės vėžiu. Pasirodo jog kava yra puiki prevencinė priemonė nuo šių ligų. Keletas puodelių kavos per dieną, gali tapti puikia prevencine priemone ne tik nuo burnos ar gerklės vėžio, bet ir apsaugoti nuo kraujagyslių užsikimšimo.
  9. Kava gali malšinti skausmą arba padidinti nuskausminamųjų vaistų poveikį. Taigi, kas kartą, kai įsiskaudėjus galvai griebiatės vaistų, nepamirškite ir mažo puodelio juodos stiprios kavos – ji sustiprins vaistų poveikį, tad galvos skausmas praeis kur kas greičiau.
  10. Kava gali padėti deginti riebalus ir gerina fizinius gebėjimus. Kofeinas spartina medžiagų apykaitą ir riebiųjų rūgščių oksidaciją. Du skirtingi tyrimai nustatė, kad kofeinas vidutiniškai 11 – 12 proc. didina fizines galimybes.