6 produktai, kurie padidins darbingumą ir pakels nuotaiką

Ne paslaptis, kad su stresu ar bloga nuotaika dažnai atkeliauja ir alkis. Įtampą jaučiantys žmonės neretai čiumpa viską, kas po ranka, neatsižvelgdami į kalorijų kiekį ar naudą organizmui. Jei norite ne tik pakelti sau nuotaiką, bet ir gyventi ilgiau bei sveikiau, rinkitės produktus, kurie padės kovoti su stresu ir neigiamomis emocijomis.

Natūralus jogurtas

Šį produktą gydytojai ypač rekomenduoja vartoti žmonėms, dirbantiems aktyvų, įtemptą, su stresu susijusį darbą. Natūralus jogurtas turi tirozino – amino rūgšties, kuri pakelia serotonino lygį. Serotonino stoka susijusi su tokiomis ligomis, kaip depresija, migrena, nemiga, nerimo sutrikimai, o pieno baltymai skatina raminamąjį šio hormono poveikį, todėl apnikus liūdesiui, pamirškite ašaras ir liūdnus filmus – keliaukite į parduotuvę ir pasirūpinkite, kad jūsų šaldytuve netrūktų natūralaus jogurto!

Riešutai

Riešutuose yra biologiškai aktyvių medžiagų – vitaminų ir mineralų, šalinančių nuovargį bei pakeliančių nuotaiką. Ypač naudingi anakardžių, žemės riešutai, migdolai. Juose gausu magnio, kuris svarbus normaliai nervų sistemos veiklai palaikyti, o kadangi riešutai prisotinti baltymų ir sveikatai naudingų riebalų – tai puiki alternatyva nesveikiems užkandžiams. Žinoma, turėtumėte rinktis nesūdytus ir nesaldintus riešutus. Šios medžiagos tik skatins persivalgymą ir didins norą valgyti sūriau ir saldžiau.

Tamsusis šokoladas

Šis produktas prisotintas fenetilų, kurie yra neuromediatoriai, aktyvinantys smegenų ląstelių darbą. Tokia veikla leidžia išsaugoti pozityvią nuotaiką bei gerina darbingumą. Žmonių, linkusių į depresiją, organizme trūksta fenetilo ir tai neigiamai veikia jų nervų sistemą. Taigi pasirūpinkite, kad darbe su savimi visada turėtumėte juodojo šokolado plytelę – taip ne tik atsikratysite neigiamų emocijų, bet ir būsite aktyvesni. Be to, galbūt šokoladas padės pralinksminti niūrius bendradarbius ar piktą viršininką.

Jūros gėrybės

Moliuskai turi daug vitamino B12 ir cinko, padedančio perduoti nervinius impulsus į visą kūną. Taigi žmogus tampa linksmesnis, atsparesnis stresui. Naudingi ir jūros dumbliai, prisotinti jodu. Kai trūksta šio cheminio elemento, išsibalansuoja nervų sistema, kankina nemiga, irzlumas. Svarbu žinoti, kad jodas – labai nepatvarus elementas, kuris iš produktų išgaruoja itin greitai ir net druskoje išsilaiko ne ilgiau nei 3 mėnesius.

Brokoliai

Nors dalis žmonių šio produkto kratosi iš tolo – brokoliai turi daug baltymų ir aminorūgščių, o tai padeda aktyviau dirbti smegenų ląstelėms. Juose taip pat gausu folinės rūgšties, kuri mažina nerimą. Kadangi brokoliai tinka beveik prie visko, galite drąsiai įtraukti šį produktą į savo racioną ir gaminti iš brokolių įvairiausius patiekalus – patikėkite, organizmas už tai jums atsidėkos darbingumu ir gera nuotaika.

Avižinės kruopos

Jose esantys naudingi mikroelementai, angliavandeniai bei vitaminai B1 ir B6 pakelia tonusą, suteikia energijos. Tai puikus valgis pusryčiams. Valgydami avižų košę užtikrinsite reikiamą cukraus kiekį kraujyje, o tai garantuos gerą nuotaiką bei puikią dienos pradžią.