Ponas persimonas

Persimonai prinoksta rugsėjo-lapkričio mėnesiais, todėl nieko keisto, kad dabar pats laikas jų prisivalgyti ligi soties.

Oranžinė spalva rodo, jog vaisiuose yra didelė koncentracija beta karotino – medžiagos, kuri organizme kovoja su laisvaisiais radikalais ir sulėtina senėjimą. Persimonuose yra du kartus daugiau maistinių skaidulų ir naudingų mikroelementų nei obuoliuose. Juose taip pat daug antioksidantų. Vaisiuose gausu vandens, baltymų, angliavandenių, organinių rūgščių, rūgimo medžiagų. Jie turtingi kaliu, kalciu, magniu, fosforu ir geležimi, o taip pat vitaminais A, C, P.

Didina seksualumą

Norite būti seksualesni? Valgykite daugiau persimonų!

Oranžiniai vaisiai persimonai, dar vadinami churma, kaip ir kiti šios spalvos vaisiai – abrikosai, persikai, moliūgai, apelsinai, mandarinai, morkos – didina seksualumą. Verčiant iš turkų kalbos „churma“ reiškia „mylima, saldi“. Kinijoje, iš kur šie vaisiai kilę, jie dovanojami jaunavedžiams, kaip amžinos meilės simbolis. O štai graikai persimonus vadina „dieviškais vaisiais“, nes jie padeda pasveikti nuo įvairių ligų.

Skatina greitą svorio metimą

Viso pasaulio dietologai pastebi, kad persimonai – pakankamai veiksmingas produktas, skatinantis greitą svorio kritimą. Nežiūrint to, kad persimonas yra pakankamai saldus vaisius, kalorijų daug neturi. 100 gramų vaisiaus yra 60-70 kalorijų.

Persimonas naikina spuogus

Persimoną galima naudoti ir namų kosmetikoje. Kaukė iš vaisiaus minkštimo ir kaušinio baltymo sutraukia poras ir naikina spuogus. Kaukaze šviežiais persimonų vaisiais be sėklų liaudis gydo šunvotes ant jų uždėdami persimono minkštimo.