8 patarimai, kurie padės susidraugauti su aukštakulniais

Taip, moterys mėgsta avėti aukštakulnius – su jais jos atrodo aukštesnės, grakštesnės, labiau pasitempusios. Tačiau ne veltui sakoma, kad grožis reikalauja aukų: tokia avalynė dažniausiai kelia diskomfortą, pėdų nuovargį, skausmą. Kad jūsų santykiai su bateliais nesvyruotų tarp meilės ir neapykantos, išbandykite keletą patarimų, kurie leis rankinėje nebesinešioti atsarginės poros sportinių batelių, o avint aukštakulnius ne tik gražiai atrodysite, bet ir jausitės patogiai.

Suglauskite pirštus

Pasinaudodami lipnia juostele suglauskite trečią ir ketvirtą pirštus. Nors tai ir skamba keistai, patikėkite, jūsų kojos už tai padėkos! Avint aukštakulnius, yra dirginamas nervas, esantis tarp šių pirštų, todėl pradedate jausti įtampą ir skausmą pėdų srityje. Suglaudę šiuos pirštus, apsaugosite savo kojas nuo šių nemalonių pojūčių.

Pleistro niekada nebus per daug

Nesvarbu, ar ketinate avėti naujus, ar laiko patikrintus batelius, su savimi turėkite pleistrų. Gavusios tam tikrą apkrovą, pėdos tinsta, todėl net ir pati patikimiausia pora batų gali pradėti trinti. Vos pajutę menkiausią spaudimą ar trynimą, nieko nelaukite ir ant jautrios vietos užsiklijuokite pleistrą – taip apsaugosite savo kojas nuo nutrynimo ir pūslių.

Prioritetas – komfortui

Jei žinote, kad reikės daug vaikščioti, šokti ar tiesiog judėti, verčiau rinkitės patogią avalynę. Net jei apsirengėte drabužius, prie kurių labiausiai derėtų aukštakulniai, vis tiek aukitės pačius patogiausius batelius. Geriausia, jei jų pakulnė būtų šiek tiek platesnė arba padas su platforma – tai sušvelnins pėdų apkrovą ir spaudimą.

Naudokite silikonines pagalvėles

Jei turimi bateliai nėra pakankamai patogūs, naudokite patį šauniausią išradimą, leidžiantį išvengti kojų skausmo – silikonines pagalvėles. Jos apsaugo  pėdą nuo nuospaudų, bato užkulnio trinties, palengvina naujos, ankštos ar per laisvos avalynės dėvėjimą. Silikoninės pagalvėlės puikiai prisitaiko prie įvairių batų dydžių ir formų, yra beveik nepastebimos, jos  užtikrins visišką komfortą ir padės išvengti nuospaudų.

Nuo prakaito padės įklotai

Moteriškoms gudrybėms nėra ribų! Jei aukštakulnius avėti tenka visą dieną, o jūsų kojos neišvengiamai pradeda prakaituoti, į batelių vidų įdėkite po higieninį įklotą. Jie puikiai sugers prakaitą ir apsaugos jus nuo kojų slidinėjimo batuose, dėl ko moterys lipdamos laiptais kartais nesuvaldo pusiausvyros ar net suklumpa.

Sumažinkite trintį

Pūslių išvengsite vidinę batų dalį patepę dezodorantu, vazelinu arba pabarsčius vaikiška pudra. Šios priemonės sudrėkins probleminę vietą, dėl kurios dažniausiai atsiranda pūslių ir nuospaudų, todėl pėdos batuose judės laisviau, sumažės trintis.

Pranešiokite batelius

Jei įsigijote naują porą batų arba ketinate pasipuošti jau seniai neavėtais bateliais, juos būtina pranešioti. Tai padaryti labai paprasta: apsimaukite storas medvilnines kojines ir kiškite kojas į batus. Šiek tiek pavaikščiokite po namus. Taip batų oda šiek tiek prasitampys ir suminkštės, o kojinės padės greičiau batus pritaikyti savo pėdai.

Būtina pėdų priežiūra

Privalote reguliariai prižiūrėti pėdas: karpyti nagus, pašalinti nuospaudas, minkštinti suragėjusią odą. Kai nagai yra per ilgi, jie gali remtis į batus arba į šalia esančius pirštus, taip dar labiau sustiprindami nepageidaujamą trintį. Reguliariai atliekama pedikiūro procedūra padės jaustis geriau ir džiaugtis minkštomis, švelniomis ir sveikomis pėdutėmis!