Atrask pavasario nuotaiką langeliuose!

Sunku patikėti, kokia gali būti įvairi langelių geometrija: kvadratai, stačiakampiai, storos ir plonos linijos. Tūkstančiai variantų! Skirtingi jų deriniai sukuria nepakartojamus audinių raštus. Mokėti išmoningai juos derinti tarpusavyje – stilių išmanančiųjų aukštasis pilotažas.

Mados atstovai languotus audinius siūlo rinktis pavasariui. Jie sukuria ypatingai šviesią ir pakilią nuotaiką. Ypač žaismingi maži „Vichy“ langeliai, jie tarsi tiesiai nuo pikniko staltiesės ar mielais prisiminimais dvelkiančios vintažinės suknelės sugulę ant madingiausių šio pavasario kolekcijų. Tokio languotumo audiniai pirmą kartą buvo sukurti vidurio Prancūzijoje, prie Aljė upės, Vichy mieste. Iš čia ir kilo tokio languotumo audinio pavadinimas. Anksčiau Prancūzijoje iš šio audinio buvo siuvamos staltiesės, servetėlės, patalynė. Vėliau šis raštas atkeliavo į Jungtines Amerikos Valstijas. Iš tokio rašto audinių Amerikoje pradėti siūti drabužiai. „Pin-up“ langelių stilius labai išpopuliarėjo. O „žvaigžių valanda“ šiam raštui išmušė 1956 metų birželį, kai Bridžita Bardo ištekėjo už Žako Šarje. Nuotakos suknelė buvo pasiūta būtent iš tokio languoto švelniai rožinio audinio.

Prisiminę šią suknelę dizaineriai ėmė kurti drabužius, derindami įvairias šio langelių geometrijas ir spalvas.

Tad, jei norite sukurti puikią pavasarišką nuotaiką ar gerai nusiteikti atostogoms, rinkitės „Vichy“ languotumą.  Šie langeliai šiemet ypač madingi. Ir neapsiribokite vienu drabužiu. Derinkite skirtingų spalvų languotus audinius, o prie suknelės  ar sijono nuostabiai tiks ir languota rankinė ar skrybėlė.