Net maža smulkmena gali sugadinti tobulą įvaizdį

Šiuolaikinių moterų aktyvus gyvenimas reikalauja vis kitokios aprangos ir aksesuarų. Pastarųjų pasirinkimas – itin didelis. Ką rinktis – daugybę pigių ar keletą kokybiškų ir prabangių aksesuarų?

Nuo kaklo vėrinių, žiedų, auskarų, apyrankių, akinių, šalikėlių, rankinių ir daugybės kitų aksesuarų šiandien parduotuvėse raibsta akys. Aksesuarai dažniausiai papildo ir užbaigia mūsų aprangos ansamblį. Juos reikia rinktis atidžiai, apgalvojus, prie ko jie labiausiai derės. Aksesuarai prie aprangos tarsi razina pyrago gabalėlyje arba medaus šaukštelis puodelyje arbatos. Tinkamas aksesuaras gali suteikti labai daug skonio, o netinkamas – viską sugadinti.

Ką pataria stilistai, kokie šiandien būtiniausi moters aksesuarai, padedantys kurti įvaizdį? Kas svarbiausia renkantis aksesuarus – kaina, medžiaga, iš kurios jie pagaminti, ar tai, kad jums tobulai tinka?

„Šiandieninė moteris savyje įkūnija labai daug vaidmenų, pareigų, galimybių. Ji yra racionali ir praktiška, todėl aksesuarus renkasi ne tik norėdama pabrėžti savo moteriškumą, bet ir dėl to, kad siekia vieno ar kito tikslo. Pavyzdžiui, nori atrodyti dalykiška.“

„Rinkdamosios aksesuarus visada laikykitės pagrindinės taisyklės – jie neturi atrodyti pigesni už jūsų drabužius. Prabangus, stilingas papuošalas gali pagerinti pigios suknelės išvaizdą, o pigus ir neskoningas papuošalas, atvirkščiai, prabangų kostiumą gali nupiginti.“

„Kita ne mažiau svarbi aksesuarų derinimo taisyklė – nenaudokite daug papuošalų. Nebandykite puoštis visais turimais brangiais papuošalais, ypač jei jų stiliai skiriasi. Prie puošnių ar aukštos klasės gamintojo drabužių nederinkite pigios bižuterijos, net jei, pavyzdžiui, ji jums atrodytų panaši į perlus. Jų pigumo nepaslėpsite. Beje, taip elgdamosios, rizikuojate sugadinti savo įvaizdį“, – aiškina stiliaus specialistė Natalija Stunžėnienė.

Net ir pirkdamos brangius aksesuarus atkreipkite dėmesį į jų kokybę. Pažiūrėkite, kaip nušlifuotas metalas. Kokybiškai šlifuotų metalinių detalių kraštai – lygūs, be sujungimo žymių. Siūtų gaminių peltakiai turi būti vientisi, be papildomų jungčių. Klijuotos detalės – tvarkingos, nesuteptos.

Komplektuodama garderobą, moteris turi suprasti, kokia ji nori būti, o tada rinktis norimą įvaizdį atitinkančius drabužius, prie jų derinti individualumą pabrėžiančius aksesuarus.

„Kad suprastumėte, ar tinka drabužis, ar kuris nors aksesuaras, kartais patarimo naudinga kreiptis į aplinkinius. Jeigu kažkas pastebėjo, kad jums viena ar kita detalė netinka, vadinasi, tai matys ir kiti“, – sako Natalija Stunžėnienė.

Stilistų teigimu, aksesuarai, apranga ir apavas privalo byloti apie jūsų asmenybę, formuoti vientisą, nepakartojamą stilių.

Rankinė

Vienas pagrindinių moters aksesuarų – rankinė. Į moters rankinę, kaip kartais juokaujama, telpa pusė gyvenimo, todėl ji turėtų būti ne bet kokia.

Rankinė – tai tas aksesuaras, be kurio nė viena moteris neįsivaizduoja savo gyvenimo. Rankinė daug pasako apie moterį – kokia jos socialinė padėtis, kuo ji užsiima, kiek ji myli save, koks jos skonis, ji net apibūdina moters charakterį.

rankinė

Žinoma, su viena rankine sunku išsiversti: vienokia tiks darbui, kitokia – kelionėms, dar kitokia – vakarui. Reikėtų rinktis įdomias, originalias rankines. Nebūtina jų derinti, kaip anksčiau buvo įprasta, tik prie avalynės ar diržo. Galima priderinti, pavyzdžiui, prie papuošalų, kelnių ar sijono“,- pasakoja stilistė.

Renkantis rankinę nereikėtų taupyti. Pirkdamos natūralios odos rankinę, neperkrautą blizgučių ir detalių, tikrai neprašausite pro šalį. Odinė rankinė tarnaus ilgai, o neįmantri, minimalistinė jos forma tiks prie visko.

Kasdienai, darbui skirta rankinė turėtų būti praktiška, patogi ir talpi. Tokią rankinę vertėtų derinti prie turimų kostiumėlių ar kitokios darbui skirtos aprangos. Stilistai pataria prieš einant pirkti rankinės, žvilgterėti į spintą. Jeigu joje dauguma rūbų yra tamsios spalvos, rankinė gali būti ryškesnė. Ji taps jūsų aprangos akcentu.

Lietuvoje ryškūs šaltasis ir šiltasis metų laikai, todėl moterys kasdienai dažnai įsigyja vieną rankinę, derančią prie rudeninių ir žieminių drabužių, kitą, neretai šviesesnės spalvos, – tinkamą nešioti pavasarį ir vasarą.

Taip pat reikėtų turėti ir mažesnę proginę rankinę – ją galėtumėte pasiimti eidama į teatrą ar kokį nors iškilmingą renginį.

Piniginė

Piniginė – taip pat stiliaus dalis. Tai, kokią piniginę moteris pasirenka, dažniausiai lemia jos gyvenimo būdas, profesija, pomėgiai. Vienoms rūpi, kad piniginėje būtų kuo daugiau skyrių vizitinėms ir banko kortelėms, kitoms svarbu, kad piniginėje būtų patogu laikyti monetas. Tiesa, yra ir tokių moterų, kurioms patogumas nerūpi, svarbiausia – dizainas, kadangi piniginę jos renkasi kaip savo įvaizdžio detalę. Piniginę moterys dažniausiai derina prie rankinės, kitų aksesuarų ar avalynės.

Moterys, mėgstančios atkreipti į save dėmesį, renkasi įmantresnes pinigines, o dalykiškos – elegantiškas, kokybiškas. Nors moterims, skirtingai nei vyrams, labiau patinka įvairesnių spalvų piniginės, stilistai pataria, kad solidžiau atrodysite pasirinkusios nuosaikesnę vienspalvę, o ne margą ar labai ryškių spalvų piniginę.

Galima turėti ne vieną, o kelias pinigines. Vieną – didesnę ir talpesnę – kasdienai, kitą – mažesnę, dailią ir puošnią, kurią būtų patogu įsidėti į mažą rankinę, arba delninukę, einant į teatrą ar kokteilių vakarėlį.

rankinės

Beje, stilistai pataria nesinešioti piniginėje visų kreditinių ir nuolaidų kortelių. Jos išpučia piniginę, be to, prireikus iš daugybės kortelių išsirinkti vieną nėra patogu. Tam reikėtų įsigyti specialią kortelių dėtuvę.

Moteris neatrodys stilinga, jeigu jos piniginė bus prikimšta ne tik pinigų, bet dar visokių reikalingų ir nereikalingų dalykų, lendančių per kraštus ir trukdančių piniginę užsegti. Kartais net nepajuntame, kaip joje „apsigyvena“ įvairūs kvitai, bilietai, užrašų lapukai ar nuotraukos. Todėl prižiūrėkite šį savo aksesuarą. Bent kartą per savaitę patikrinkite piniginės turinį ir išmeskite visa, kas nereikalinga.

Mobilus telefonas ir kiti elektronikos stebuklai

Kartais sakoma, kad įvaizdis dar ne viskas, tačiau kartu pripažįstame, kad labai svarbu, kokį pirmą įspūdį bendraudami padarysime. Rankinė ir piniginė – reikšmingos. Tačiau, pasak stilistų, šiandien ypatingą dėmesį skiriame dar vienam aksesuarui. Tiesa, dėl jo mūsų mamos ir močiutės nesuko sau galvos, nes paprasčiausiai jų gyvenime tokių daiktų nebuvo. Šiandieninės moterys be elektroninių stebuklų – mobiliojo telefono, o kai kurios ir planšetinio kompiuterio – iš namų nežengia nė žingsnio. Šios priemonės, stiliaus žinovų teigimu,- tarsi, asmenybės veidrodis.

Išsitraukto telefono aplinkiniai negali nepastebėti. Telefono spalva, modelis, dėklas daug pasako apie jus – esate moderni ar konservatyvi, aktyvi ar pasyvi, imli technologinėms naujovėms ar abejinga joms. Todėl nenorėdamos pakenkti savo įvaizdžiui šiuolaikinės moterys keičia šį aksesuarą taip pat dažnai, kaip greitai nauji elektroniniai prietaisiai spėja pakeisti senus.

Vyrams dažniausiai prie širdies juoda mobiliųjų telefonų spalva, o moterys renkasi ir baltus, ir aukso spalvos, ir rožinius. Stilistai sako, kad telefono spalvą galima derinti ir prie rankinės, ir prie piniginės ar kitų aksesuarų. Siekiant sukurti vientisą stilių, reikėtų atidžiai rinktis ir elektroninės įrangos dėklus. Nekaip atrodytų klasikinio stiliaus moteris, išsitraukusi telefoną ar kompiuterį ryškiaspalviais piešiniais išmargintu dėklu.

Kosmetinė

Kosmetinė – tai pat svarbus moters aksesuaras. Savimi besirūpinančios, stilingos moters kosmetinėje turėtų tilpti visos vadinamojo greitojo makiažo priemonės – lūpų dažai ar blizgesys, skaistalai, šešėliai, blakstienų tušas ir pieštukas akims, taip pat veidrodėlis, nagų dildė, keletas pleistriukų, segtukų, dantų ir ausų krapštukų, kvepalų buteliukas, higienos priemonės, būtiniausi vaistai.

Kokio dydžio rinktis kosmetinę priklauso nuo to, kokio dydžio jūsų rankinė. Stilistai pataria turėti kelias kosmetines – vieną mažesnę, telpančią į darbo rankinę, kitą – didesnę, kurią būtų galima pasiimti susiruošus į tolimesnę kelionę.

Dalykiškos moters aksesuarai

Gražus laikrodis visada patraukia aplinkinių dėmesį ir leidžia spręsti apie žmogaus padėtį visuomenėje. Stiliaus specialistai tvirtina, kad labiau vertinami mechaniniai laikrodžiai su rodyklėmis, o elektroniniai modeliai – ne tokie elegantiški. Beje, laikrodžio kokybė, prabanga neretai liudija apie moters karjeros sėkmę.

Aukštas pareigas užimančiai moteriai, o šiandien tokių vis daugiau, svarbu turėti gerą rašiklį. Svarbūs dokumentai paprastai pasirašomi rašaliniu plunksnakočiu, tačiau norint atrodyti stilingai pakanka turėti kokybišką automatinį rašiklį, kurio spalvą galite priderinti prie aprangos ar kitų aksesuarų, pavyzdžiui, darbo kalendoriaus ar užrašinės.